Poťahové materiály

...každá sedačka, má svoj príbeh, svoju dušu...

...každá sedačka, má svoj príbeh, svoju dušu...

Ponúkame širokú paletu poťahového materiálu:

  • V látkovom prevedení si môžete vybrať z viacerých kvalitatívnych kategórií, z rôznej farebnej škály a štruktúry.
  • Sedacia súprava v koženom prevedení vyniká nielen svojim prvotriednym spracovaním, ale aj vysokou mierou variability, čo dokazuje jej originalitu a pravosť.

Poťahové látky

Poťahové látky sú nepretržite vo vývoji, ktorý podlieha módnym trendom a účelu ich využitia. Na trhu sa každoročne objaví veľké množstvo nových vzorov a typov látok. Použité materiály, či už na báze prírodnej alebo syntetickej, podliehajú konkrétnemu účelu požadovanej životnosti.

Poťahové materiály sú vyrábané v rôznych kvalitách. Odolnosť látok voči oteru sa udáva v takzvaných Martindaleových cykloch. Pri tomto teste je látka vystavená v laboratórnych podmienkach cyklickému zaťaženiu na oter. Na orientáciu potom slúži počet týchto cyklov ako informácia o odolnosti daného materiálu voči oteru. Čím vyššia je hodnota, tým lepšia je odolnosť. Pre bežné použitie v domácnosti vyhovujú látky, pri ktorých sa hodnota Martindale pohybuje v rozmedzí 20 000 až 30 000 cyklov. Ďalším dôležitým parametrom je svetlostálosť, čiže schopnosť poťahovej látky čo najvernejšie si zachovať farbu aj po niekoľkých rokoch.

Koža

Pravá koža je veľmi kvalitný materiál a vydrží veľmi dlhé obdobie. Koža zvierat zbavená chlpov a podkožného väziva sa mechanicky a chemicky spracúva tak, aby bola odolná voči vlhku a nestvrdla na suchu. Takto spracovaná koža sa nazýva useň.

Semianilínová koža - je kompromisom medzi dokonalosťou povrchovej úpravy korigovaných usní a jemnosťou anilínových usní. Je veľmi jemná na dotyk, vyrába sa z najlepších surovín a je vhodnou voľbou aj pre náročnejšieho zákazníka.

Anilínová koža – sa vyznačuje nerovnomernou, na dotyk jemnou textúrou. Na dosiahnutie tejto mäkkosti a bohatej farby je koža máčaná v bubnoch s čírymi moridlami na niekoľko hodín. Anilínová koža si zachováva nielen hebkosť a pružnosť, ale aj svoju vlhkosť. Tento druh kože patrí k nakvalitnejším.

Korigovaná koža - nedokonalosti na povrchu kože sú odstránené zbrusovaním a následne potlačené dezénom aby sa obnovil prírodný vzor. Na povrch kože sú nanášané farebné pigmenty a ochranný film. Mäkkosť materiálu sa pri tomto spracovaní čiastočne stráca , no koža dostáva nový rozmer - extrémnu odolnosť. Tento typ kože je najviac používaný a to predovšetkým z dôvodu nižšej ceny avšak koža nestráca na kritériách kladených na prírodnú kožu so širokou škálou farebných odtieňov a dizajnu.

K dispozícii Vám ponúkame náhľad na poťahové látky a kože v odlišných kvalitatívnych úrovniach, farebných škálach a rôznorodých štruktúrach.

Látky


Kože

Upozorňujeme zákazníkov, že farebná škála poťahových materiálov sa môže líšiť od skutočných farieb, záleží od nastavenia monitoru počítača a tiež osvetlenia.

Tešíme sa na Vás v našej predajni, kde máte na výber rozšírenú ponuku poťahových materiálov.

Sídlo spoločnosti

 • Sofa Partners s.r.o.
  Radlinského 448/14
  955 01 Topoľčany
 • IČO: 46 416 641
 • +421 908 754 281
 • predajňa Bratislava
  +421 911 411 220


Vytvorila digitálna agentúra MW media www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu