• Starostlivosť o poťahový materiál

  Existujú dva typy látok - prírodné a syntetické. K prírodným zaraďujeme bavlnu, ľan, hodváb a k syntetickým nylon, akryl, polypropylen.

  Pri čalúnení nábytku sa často využíva kombinácia zmesi prírodných a syntetických vlákien. Moderné typy látok využívajú ich najlepšie vlastnosti. Súčasným trendom je využívanie látok s vylepšenými fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami, napr. pomocou teflonu. Pri niektorých typoch látok dochádza k takzvanému žmolkovaniu, napríklad pri mikrofáze, čím sa vytvárajú malé uzlíčky. Dajú sa však bez problému vyčistiť špeciálnym holiacim strojčekom na žmolky. Rôzne ostré a zašpicatené predmety môžu zasa z poťahu vyťahovať vlákna a tak sa vytvárajú slučky. Najčastejšou príčinou sú pazúry domácich miláčikov, bižutéria, ...


  U semišu a žinilových látok dochádza ku zmene uloženia vlasu, čo má za následok, že plocha poťahu miestami pôsobí bledšia a miestami tmavšia. Po určitom čase sa tieto zmeny nezvratne ustália.
  Pravidelná starostlivosť o sedaciu súpravu predĺži jej životnosť a vzhľad. Dôležité je, aby ste si prečítali návod na údržbu Vami zvoleného poťahového materiálu. Sedačku môžete pravidelne vysávať, dajte však pri tom pozor, aby ste použili správnu saciu silu. Pri nesprávnom použití môžete zdrsniť povrch, dokonca môže dôjsť k prechádzaniu čaluníckeho rúna cez poťah. Pokiaľ je možné zamedzte kontaktu poťahovej látky s tukmi, olejmi, kyselinami.

  Čistenie škvŕn nechajte na odborníka, ale ak by ste predsa len chceli poťah vyčistiť sami, pridŕžajte sa nasledujúcich rád. Pri odstraňovaní škvŕn vždy postupujete od krajov k stredu. Odstraňovače škvŕn vždy najskôr vyskúšajte na malom a skrytom mieste, aby nedošlo k znehodnoteniu sedacej súpravy. Hrubé zvyšky stiahnite predmetom, nie s príliš ostrou hranou, vlhké zvyšky jemne zotrite, nikdy nedrhnite. Po odstránení škvŕn je vhodné celú plochu jemne pretrieť vlhkou handričkou s destilovanou vodou, aby ste zabránili vzniku vytvorenia okrajov. Nikdy nepoužívajte syntetické rozpúšťadlá a riedidlá, výnimkou sú kvapaliny určené na odstraňovanie škvŕn.

 • Starostlivosť o koženú sedačku

  Kožené sedacie súpravy sú symbolom luxusu a elegancie. Majú reprezentatívny vzhľad a hodia sa takmer do akéhokoľvek interiéru.

  Každý takýto produkt je unikátny vo svojom druhu. Koža je prirodzene krásnym materiálom a vyniká typickými znakmi, ako napríklad prírodné jazvy, žilnatosť, rozdiel v odtieni, v kresbe. Pre zachovanie prirodzeného vzhľadu kože je potrebné venovať jej dostatočnú pozornosť. Zabezpečte si čistiace prostriedky, vďaka ktorým Vašu koženú súpravu nielen vyčistíte, ale aj zmäkčíte, zvlhčíte a dostatočne premastíte. Nesprávne používanie chemických čistiacich prostriedkov, rôznych včelích voskov, univerzálnych prostriedkov, respektíve materiálov s drsným povrchom vedie k nenávratnému poškodeniu kože. Vyvarujte sa tiež jej mechanickému poškodeniu.

  Zmena farby kože a jej štruktúry môže byť spôsobená jej vystavením dlhodobému pôsobeniu slnečného žiarenia. Dôležité je tiež, aby nebola umiestnená príliš blízko k zdroju tepla. Postupne začne strácať elasticitu a praskať.

Sídlo spoločnosti

 • Sofa Partners s.r.o.
  Radlinského 448/14
  955 01 Topoľčany
 • IČO: 46 416 641
 • +421 908 754 281
 • predajňa Bratislava
  +421 911 411 220


Vytvorila digitálna agentúra MW media www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu